Meghan Markle nosi bransoletkę "chroniącą przed złym okiem"? Czy oby na pewno?

Meghan Markle nosi bransoletkę "chroniącą przed złym okiem"? Czy oby na pewno?

Biżuteria Meghan Markle - wszystkie oczy zwrócone na jedną rzecz

Ostatnio media obiegła sensacyjna wiadomość - Meghan Markle podczas wizyty w Nigerii zaprezentowała się w bransoletce, którą okrzyknięto jako "chroniącą przed złym okiem". Ta luksusowa biżuteria, warta ponad 72 tys. zł, wykonana została z 18-karatowego białego złota i jest wysadzana diamentami. Ale czy diamenty faktycznie mają właściwości ochronne?

Bransoletka "Przeciwko Złemu Oku" (lorraineschwartz.com)


Diamenty – błyskotki czy strażnicy?

Diamenty od zawsze kojarzone są z luksusem i są synonimem trwałości oraz wieczności. Uznawane są za symbol niezachwianej siły, piękna oraz czystości. Choć w kulturze popularnej pojawiły się teorie przyznające diamentom magiczne właściwości ochronne, to w rzeczywistości są one cenione głównie za swoją niezrównaną twardość i zdolność do rozszczepiania światła, co nadaje im nieporównywalny blask.Turmalin – rzeczywisty strażnik naszego spokoju

Inaczej jest z turmalinem, który uchodzi za jeden z najsilniejszych kamieni ochronnych. Bransoletka z czarnym turmalinem, czy szerzej, biżuteria z turmalinem, jest ceniona za swoje właściwości ochronne przed negatywną energią, a także przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Turmalin nie tylko chroni, ale także pomaga w redukcji stresu i zwiększa ogólną odporność psychiczną.


Czerwona nitka – prosty, ale potężny amulet

Tradycyjna bransoletka na czerwonej nitce, często noszona jako ochrona przed złym okiem i negatywnymi wpływami, to kolejny przykład, jak proste elementy mogą być obdarzone głębokim znaczeniem. Noszona na nadgarstku, czerwona bransoletka ma za zadanie przyciągać dobre energie i odstraszać negatywne wpływy. Tego typu amulet jest popularny w wielu kulturach i jest dostępny w przystępnej cenie, co czyni go doskonałą alternatywą dla drogich błyskotek.


Ochronne właściwości biżuterii

Podczas gdy biżuteria Meghan Markle z pewnością dodaje blasku jej stylizacji, to warto pamiętać, że ochronne właściwości biżuterii nie zawsze muszą wiązać się z wysokimi cenami. Kamienie takie jak turmalin czy proste rozwiązania w postaci czerwonej nitki mogą oferować równie skuteczną ochronę. Diamenty, mimo swojej sławy i cenionej trwałości, są bardziej znane z innych cech niż mocy ochronnej. W świecie biżuterii warto zatem szukać nie tylko piękna, ale i głębszego znaczenia, które może realnie wpłynąć na nasze samopoczucie i bezpieczeństwo.

Powrót do blogu
1 z 3