Karneol – Kamień Lipcowych Urodzin

Karneol – Kamień Lipcowych Urodzin

Czy Karneol Jest Twoim Kamieniem, Jeśli Urodziłaś Się W Lipcu?


Na to pytanie odpowiemy zdecydowanie – tak. Ale dlaczego? Karneol, mieniący się barwami ognistego słońca, może stać się Twoim osobistym talizmanem i sprzymierzeńcem w życiu. Oto dlaczego.

Kolczyki z karneolem

Moc Kamieni Wg. Tradycji i Nauki


Wiele kultur, od starożytnej Grecji po starożytny Egipt, przywiązywało wielką wagę do mocy kamieni szlachetnych. W literaturze odnajdujemy ślady tych przekonań, które przetrwały do naszych czasów. Edward O. Wilson w swojej książce „Biophilia” mówi o pierwotnym pociągu człowieka do natury, do jej nieodgadnionych tajemnic i niepowtarzalnej urody, do której bez wątpienia należy karneol (Edward O. Wilson, „Biophilia”).

Naszyjnik kamień narodzin – lipiec
Czym Jest Karneol?


Karneol to odmiana chalcedonu, znana ze swojego intensywnego, ciepłego koloru – od żółtego poprzez pomarańczowy aż do głębokiej czerwieni. Ten piękny kamień od wieków cieszy się uznaniem i jest ceniony za swoją niepowtarzalną urodę oraz właściwości, które mu przypisywano.

naszyjnik z karneolem

Karneol – Kamień Lipcowych Urodzin


Tradycja przypisuje karneol osobom urodzonym w lipcu. Dlaczego? Poniekąd dlatego, że ciepła, ognista barwa karneolu przypomina letnie słońce, które w lipcu jest na szczycie swojej mocy. Ale to nie jedyny powód. Osobom urodzonym w lipcu przypisuje się cechy takie jak witalność, entuzjazm i odwaga – cechy, które niesie ze sobą karneol.

Naszyjnik kamień narodzin – lipiec

Korzyści z Posiadania Karneolu


Karneol to kamień życia i witalności. Wierzy się, że wzmacnia on siłę życiową, zwiększa motywację i pomaga w wyrażaniu siebie. Jest to kamień odwagi, który pomaga przezwyciężać trudności i stawiać czoła wyzwaniom. Dla osób urodzonych w lipcu, karneol może stać się ważnym sprzymierzeńcem, który pomoże im w pełni wykorzystać ich naturalne talenty i moc.


Biżuteria z Kamieniem Narodzin


Dlaczego warto nosić biżuterię z kamieniem narodzin? Kamienie narodzin są osobistym symbolem, który niesie ze sobą moc i znaczenie. Naszyjnik z kamieniem narodzin – lipiec czy bransoletka urodzeniowa – lipiec z karneolem to nie tylko piękny dodatek, ale także talizman, który pomaga skupić się na swoich mocnych stronach i podążać za swoim celem.

Zarówno bransoletka urodzeniowa, jak i naszyjnik z kamieniem narodzin z karneolem mogą stać się symbolicznym prezentem dla siebie lub dla bliskiej osoby urodzonej w lipcu. To nie tylko piękna biżuteria, ale też dowód na to, że szanujemy i doceniamy unikalne cechy, które niesie ze sobą data urodzenia.

Bransoletka urodzeniowa – Lipiec

To cudowne, jak piękno natury, uchwycone w kamieniu, może nabrać tak głębokiego znaczenia. Karneol – kamień ognistych barw, niosący ze sobą moc lipca – może stać się Twoim osobistym talizmanem, towarzyszącym Ci w każdym dniu.


Biżuteria z karneolem

Powrót do blogu
1 z 3