Czy warto kupować dekoracje ze znakami zodiaku?

Czy warto kupować dekoracje ze znakami zodiaku?

Co nam mówi obraz nocnego nieba?


Wiara w to, że układ gwiezdnych konstelacji na niebie mówi wiele o nas, naszym losie i przyszłości sięga nawet 3-4 tysięcy lat wstecz. To starożytni babilońscy astronomowie zaobserwowali ruch Ziemi i zmiany w związku z tym zachodzące na naszym niebie. W duchu powszechnego antropocentryzmu, starano się nadać jakieś znaczenie dla ludzi temu faktowi, jak wielu innym zjawiskom przyrodniczym.

Znaki Zodiaku to dwanaście gwiazdozbiorów znajdujących się w pasie ekliptyki. Ekliptyka to okrąg na sferze niebieskiej, po którym trakcie całego roku pozornie porusza się Słońce. Pozostaje ono w każdej z konstelacji Zodiaku przez około miesiąc. Poszczególnym konstelacjom, czyli charakterystycznym układom gwiazd starożytni Sumerowie nadali nazwy, a wśród ludzi popularne stało się przekonanie, że to ma znaczenie „pod jaką gwiazdą” urodzi się człowiek, czyli w jakim położeniu względem gwiazdozbiorów Zodiaku znajduje się słońce w dniu jego narodzin.

plakaty ze znakami zodiaku
Malownicze Znaki Zodiaku i horoskopy

 

Nadawanie znaczenia astronomicznym wędrówkom przetrwało do dziś w naszej kulturze oraz… popkulturze. Obdarowujemy bliskich z okazji urodzin biżuterią ze Znakami Zodiaku. W sieci znajdziemy mnóstwo drobiazgów z ich wizerunkami – od kubków, przez poduszki aż po skarpetki. Wieszamy w domu dekoracje – niezwykle popularne w ostatnim czasie są plakaty ze Znakami Zodiaku.

Oczywiście zaglądamy też nieraz do horoskopów: urodzeniowych, miesięcznych, tygodniowych, dziennych, dla par i wielu innych. Znaków Zodiaku mamy dwanaście: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby i dla każdego z nich los ponoć już został określony. Z popularnych horoskopów możemy dowiedzieć się na przykład, że osoby spod znaku Bliźniąt w tym miesiącu spotkają miłość, Wagi podpiszą świetny kontrakt, a jeśli Koziorożec chciałby się przeprowadzić, to ostatnie dni września będą najlepsze.

Czy warto w to wierzyć? Czy mas sens kolekcjonowanie gadżetów i amuletów? I czy kupić przyjaciółce w prezencie ten stylowy plakat dla zodiakalnej Wagi?


Natura świata i natura człowieka


Myślimy, że warto z ostrożnością podchodzić do źródła pisanych horoskopów. W wielu przypadkach to po prostu teksty zupełnie wymyślone przez piszących. Szczególnie te krótkoterminowe przepowiednie. A pozostałe fakty? Cechy charakteru Znaków? Kamienie? Czy to ma jakiś wpływ na nas? Czego się trzymać? Naszym zdaniem – pozostańmy blisko natury i miejmy otwarte oczy. Nie urodziliśmy się w próżni, tylko na tej konkretnej planecie w konkretnym momencie. I to może mieć na nas wpływ, tak jak pora roku, przyroda, środowisko, wydarzenia, najbliższe otoczenie. Jesteśmy cząstką jakiejś całości, jednym z elementów większej, nieodgadnionej do końca układanki. Podchodząc do tego faktu z pokorą i spokojem możemy czerpać inspirację z Zodiaku.

Pamiętajmy też, że to my jesteśmy obserwatorami i to my możemy zdecydować, którą z informacji i jak wykorzystamy. Możemy wybrać, co nam posłuży, a co zupełnie nie. Mało tego, nie jesteśmy tylko trzciną na wietrze i mamy moc sprawczą. Dzięki skierowaniu swojej energii na konkretne działanie, ale i na konkretną afirmację, jesteśmy w stanie aktywnie realizować swoje cele, spełniać marzenia, wchodzić w interakcje. W tym może nam również pomóc Zodiak. Jak? Czytajcie dalej.

Odkrywamy dla siebie plakaty ze Znakami Zodiaku i inne zodiakalne drobiazgi
Będąc w obliczu trudnej sytuacji lub decyzji, możemy świadomie zdecydować się na to, aby wesprzeć się wiedzą astrologiczną. Opartą przecież na wielowiekowej obserwacji natury człowieka, a także przyrody, w tym roślin i minerałów. Zaczerpnąć z tego siłę. Kiedy dowiemy się, że jako zodiakalny Byk jesteśmy konsekwentni i optymistyczni, raczej podniesie to nasze morale i łatwiej zrobimy kolejny krok naprzód. Gdy założymy, że gwiazdy obdarzyły nas mocą i pewnością siebie zodiakalnego Lwa – nic nas nie złamie i po każdej porażce podniesiemy głowę. To dobrze poczuć, że gwiazdy nam sprzyjają, prawda? Aby pamiętać o tym każdego dnia, naszym pomysłem jest właśnie powieszenie w swoim domu na ścianie plakatu ze Znakiem Zodiaku – tym, który nam patronuje. Umieść go miejscu, w którym pracujesz, lub wypoczywasz, w zależności od tego, w jakich okolicznościach potrzebujesz wsparcia. Dostępnych jest wiele pięknych, nowoczesnych wzorów plakatów z Zodiakami – od widoków nocnego nieba, po bardzo minimalistyczne, pasujące do nowoczesnych wnętrz grafiki z konstelacjami gwiazd. My polecamy astrologiczne plakaty posterilla.pl

A co poza domem? Rzut oka na nadgarstek. Piękna zawieszka ze Znakiem Zodiaku w otoczeniu odpowiednio dobranych kamieni będzie naszym pomocnikiem. W afirmacjach, w pamiętaniu o tym, do czego dążymy, a nawet uzupełnieniu naszych zasobów energetycznych i skupieniu się na działaniu. Astrologiczna biżuteria i plakaty ze Znakami zodiaku to doskonałe pomysły na prezent dla naszych bliskich. Odwołując się dzięki zodiakalnym motywom do momentu urodzenia naszego przyjaciela czy partnera, możemy pięknie wyrazić wdzięczność za jego obecność w naszym życiu.

A co z tym horoskopem? Czy Bliźniak spotka miłość w tym miesiącu? Jeśli to przeczyta i się na nią otworzy, to z całą pewnością zwiększy szansę!

Materiał powstał we współpracy z marką Posterilla.pl

Powrót do blogu
1 z 3